הו, לא שוב: אתאיסטים שונאי אדם

שמעתם את זה פה לראשונה. אני שונא בני אדם. אני יודע שהדעה הזאת לא פופולארית, אבל היא אמת. יחד עם זאת, קבלו אותה בהבנה. הרי ידוע לכל שאנחנו האתאיסטים מחרחרי ריב ומדון, מפרידים ומפלגים, גאוותנים, בורים, מעוותים דברי גדולים מאתנו ומעל הכל שונאי אדם. מחזירים בתשובה יקרים, אתם יכולים לעשות לפסקה הזאת כריית-ציטוטים. הרגישו חופשי להפסיק לקרוא כאן.

אלו מכם שממשיכים לקרוא ישמחו לגלות שבאתר הידברות התפרסמה כתבה מאירת עיניים של דניאל בלס. היא מאד מאירת עיניים כי היא ארוכה כאורך הגלות והרקע שלה בהיר. כשקראתי את כולה בחדר החשוך-למחצה שלי עיניי הוכו באור הסנוורים הלבנבן שיצא מהמסך. אני חושב שהמספר שלי במשקפיים עלה קצת.

למזלי, גם קצרי הרואי שביננו לא יזדקקו למשקפיים על מנת להבחין ברטוריקה חסרת התוכן של בלס. הוא חוזר על טענות שנלעסו לעייפה לאורך כל הטקסט. אם הייתי רוצה להגיב בעצמי לכל דבריו הייתי צריך לכתוב ספר. למזלי, ספרים כאלו כבר נכתבו. לדוגמא, פירוט של הראיות הרבות לתיאוריית האבולוציה יצא לאחרונה בתרגום עברי בדמות ספרו האחרון של ריצ'רד דוקינס, "ההצגה הטובה בתבל".

בכל זאת, אני אעסוק בתחילת המאמר. בלס מציג שם את דעתו על אתאיסטים. לא במפתיע, מסתבר שיש לו דעה מוצקה עלינו:

כעת שימו לב להבדל בין האתאיסטים לבין הרבנים ומקרבי הרחוקים:
האתאיסטים מנסים להרחיק ולפלג בין יהודים ואנו מנסים לקרב ולאחד. האתאיסטים מנסים להשמיץ ולזלזל ואנו מנסים לדאוג ולכבד. האתאיסטים מנסים להשניא ולתעב ואנו מנסים לאהוב ולהסביר. האתאיסטים מנסים להכחיד את המסורת היהודית מעם ישראל, ואנו מנסים לחזק את מסורת אבותינו בעם ישראל. האתאיסטים מנסים לאבד את הזהות היהודית כדי להיות ככל הגויים, ואנו מנסים לשמור על הזהות היהודית בשמה שרדנו אלפי שנים.
זה ההבדל בינינו, ולכן גם הרצאות הרבנים נראות הפוכות לגמרי לטענות האתאיסטים: בעוד הרבנים משדרים חוכמה ופתיחות, האתאיסטים משדרים שנאה וקיצוניות. אנו מדברים על אהבה ביהדות, ואתאיסטים מדברים על שנאה ביהדות. אנו מדברים על דעות קדומות, ואתאיסטים מקדמים דעות קדומות. אנו מנסים לפזר את מסך הבורות, ואתאיסטים מנסים לפזר מסכי עשן.

למה שלא נפריך את זה?

בלס טוען שהרבנים מנסים לקרב ולאחד בין יהודים. מה לגבי הומוסקסואלים? שימו לב מה יש ל"מקרב הרחוקים" יצחק פנגר לומר בנידון. לדבריו חברי הקהילה הגאה הם "לא נורמליים" (דקה 2:05), זה "עצוב" ששניים מחבריו הם הומואים (דקה 2:25), בהומוסקסואליות יש "משהו לא בסדר" (דקה 3:05) ולדעתו על חברי הקהילה ההומולסבית לשמור את הנטיות המיניות שלהם בהצנע (דקה 3:10). הוא ממש מקרב, מאחד, אוהד, אוהב ודואג. עם אוהבים כאלו, מי צריך שונאים?

בלס מוסיף וטוען שאתאיסטים מנסים להשמיץ. מה הוא עושה בפסקאות המצוטטות למעלה אם לא בדיוק את הדבר שבו הוא מאשים אותנו? זה כמובן לא האבסורד היחיד בדבריו של בלס. הוא טוען שהוא מנסה "לשמור על הזהות היהודית בשמה שרדנו אלפי שנים". לשרוד "בשם" משהו הוא ביטוי חסר משמעות. שורדים בזכות משהו, למרות משהו ואולי אפילו בשביל משהו, אבל לא בשם משהו. אולי בקריאה שטחית נראה שהוא אומר משהו בעל משמעות, אבל בקריאה מעמיקה ממש לא.

מעבר לטעויות הלשוניות האופייניות לבלס, הוא מוסיף וטוען שאתאיסטים מקדמים דעות קדומות. כן, אני עושה צחוק מהדת, כן, אני במחלוקת איתם, אך אני לא תומך בהשתקה שלהם ולא מבקש מהם לשתוק בפומבי. רבים מחבריי הם דתיים שאני שמח להיות בחברתם ואני לא חושב שיש בדעתם "משהו לא בסדר" מעבר למחלוקת הברורה ביננו.

לעומתי, פנגר חושב שזה "עצוב" שיש לו חברים הומוסקסואלים. אם חבר או חברה בקהילה ההומולסבית ירצו לחזור בתשובה, הם לא יתקבלו כפי שהם. הומוסקסואל צריך לנטוש את הזהות המינית שלו לפני שהוא נהיה יהודי-דתי-אורתודוקסי. גם אם הוא חילוני, הוא לא חסין מדרישות דתיות. פנגר רוצה שהוא יצניע את זהותו המינית בפומבי, בגלל הדעה הקדומה שהומוסקסואלים הם "לא נורמליים". פנגר ממש איש פתוח וחביב, לעומתי, שונא האדם, איש הפלגה ומרחיק הקרובים.

דניאל, קח את פסקת הסיום הזו כפניה אישית. טרח להכיר אתאיסטים לפני שאתה מדבר. טרח לדעת מה אנחנו טוענים ומה אנחנו עושים לפני שאתה מדביק לנו תוויות. אולי אז אני אקח אותך ברצינות ולא ארד על כל מילה שניה שלך. לצערי, במצב הנוכחי נראה שעוד חזון למועד. אתה ודומיך המחזירים בתשובה מציגים חוסר יכולת משווע לקרוא נכון, לכתוב בצורה ברורה ולהציג קייס משכנע. אתם, המחזירים בתשובה, הסיבה שאנשים צוחקים על דתיים.

14 תגובות לרשומה “הו, לא שוב: אתאיסטים שונאי אדם”

 1. קראתי את הפרק הראשון של "ההצגה הגדולה בתבל" ואני חייב לומר שדוקינס דוגמתי ברמות מטורפות.
  זה ממש לא תורם לקידום המדע אלא בדיוק להיפך.

 2. "אתאיזם הוא סוג של חיידק ממשפחת האפיקורסים אשר מקורו ביבשת אפריקה ורוסיה הקומוניסטית. החולים בו מתאפיינים בשיגעון גדלות ובמחשבה שהיקום והחיים נוצרו מעצמם במשך מיליוני שנים, בלי כוונה, וללא שום סיבה. החולים באתאיזם מעריצים בעיוורון חולים קיצוניים מהם, ומנגד לועגים לבני אדם נורמלים המכירים בתכנון היקום והחיים. המחלה גורמת לשינויים בקליפת המח ומשפיעה על תאי העצב שבו, וכך היא גורמת לחולים בה להאמין שאין משמעות לקיום האדם, ולחשוב שהאדם התפתח מקוף קדום, אשר התפתח מלטאה, אשר התפתחה מדג, אשר התפתח מתא בודד, אשר נוצר מעצמו מתוך חומר דומם, אשר נוצר מתוך מפץ גדול, אשר הופיע מנקודה זעירה, אשר הופיעה סתם כך מתוך הכלום. החולים באתאיזם גם חושבים שלוויתנים היו בעבר חיות יבשה, וכי הציפורים התפתחו בעבר מלטאות. …."

  http://www.shofarnews.co.il/Shofar/site/ARDetile.asp?id=11939

  "לקרב ולאחד, לדאוג ולכבד, לאהוב ולהסביר" :)

 3. בלס הוא אדם פשוט סתום. הוא מין תת-גרסה נחותה של אמנון יצחק וזמיר כהן ודומיהם. שזה די מדהים כי קשה להאמין שאפשר לרדת מתחת לרמה של אמנון יצחק (נפלאות דרכי האבולוציה וגו'). אנשים כמו בלס וכמו יתר הנזכרים לעיל פשוט בונים על זה שהקהל שלהם זה קהל של אנשים שלא יודעים כלום ומוכנים לבלוע כל דבר.

 4. אתאיזים ושמאלנים החליטו השנה לפגוע בעם לצירנו בכך שהם מתחזים לחילונים וגורמים לכך שהיה חלילה פירוד ושנאה בעם ולגרום לחרדים לדתיים ולכל מי שרוצה לחזק לשנוא תחילונים אסור לתת לזה לקרות אחים יקרים יש לעצור אותם בהקדם.

 5. שגיא, אני מניח שאתה לא צוחק בהודעה שלך. אתאיסטים החליטו השנה לפגוע בעם? עזוב את זה שהטענה מגוחכת. הם החליטו לעשות את זה *השנה*? ברוח הפסח אשאל, מה נשתנה השנה הזאת מכל השנים?

 6. יודע מה בוא נשנה זווית לא כועס עלייך ולא על אף אחד מהעם, ההודעה הזו באותו ים הייתה פשוט אחרי שראיתי הרבה תגובות של אטאיסטים ולא יכלתי להחזיק עוד. הם מנסים לגרום למריבות שחלונים יצאו על דתיים והפוך וזה חבל כי כל ישראל אחים והתכובה הזו נבעה מכאב, כי זה שני ניגודים דתיים מנסים לארגן את כל העם לקבוצה אחת ולקרב ואתסטים מנסים לחלק. השנה הזו אני לא יודע מה נשתנה אבל השנה הזו אני יכול להבטיח לך ככל שתגובות השנאה של האתיסטים לדת מתחזקת והדתיים מחזקים יותר סימן שמתקרבים לקראת תהליך גדול עם השנה או עוד שנתיים או עוד כמה חודשים זה יקרה אני לא יודע תנקודת זמן מה שכן מרגישים עם זה בחיים של כל אחד או בחגים או בכל דבר בחיים בעם שלנו ישנם תהליכים שמראים שהעם עומד בפני שינוי עם זה היה שינוי טוב או רע זה תלוי ברצון האדם ואמונתו ככה לפחות אני ועוד רבים שמאמאינים רואים את זה. עכשיו אני רוצה לשאול אותך שאלה פשוטה למה קוראים לתורה תורה ומאיזה לשון קוראים לה ככה.אני מאמין שגם אדם שאמונתו ודרך חייו יודעים את זה.ואפילו עם לא זה לא בושה כי גם אני ככל היהודים בארצנו לא יודע הכל .

 7. אבל ממה שאני מבין בחיי זה שהעולם הזה הוא לא רק חומר אלה מעבר לזה עם תענ נכונה על האלה שרשמתי לך אתה בעצמך תבין שאין על מה לריב ושצריך אחדות ותורה אני מבטי לך שרוב העם יודע תתשובה לשאלה הזו.

 8. רגע, רגע, אתה חושב שאני שמאלני? אם כן, זה יותר משעשע משאר מה שכתבת. אני אשמח לדעת מאיפה קיבלת את הרעיון.
  ולבשר התגובה שלך. ראשית, רוצה אחדות? תמוך במתן לחלק החילוני בעם תחבורה ציבורית בשבת. תמוך בקיום נישואין אזרחיים למי שמעוניין בכך. לא תומך בדברים האלו? אז אתה לא רוצה אחדות. אתה רוצה הגמוניה דתית. שנית, בהצלחה בתהליך הגדול שלך. אני מת לדעת מה יקרה בסוף. תגיב פה עוד שנה כדי שנדע.

סגור לתגובות