וידאו: מזמר השגיאות: כונס כנסים

דוגמא אחת לטענות חסרות שחר שהעלה הרב זמיר כהן בספרו "המהפך 2". דוגמאות נוספות יגיעו אם יהיה לי זמן להכין סרטונים.

5 תגובות לרשומה “וידאו: מזמר השגיאות: כונס כנסים”

 1. א.לא מדובר פה ב'שגיאות' אלא בשקרים חצופים .
  ב. מה יהיה? כל פעם ששרלטן מקשקש צריך לרוץ, לקנות את הספר , למצוא את הציטוט ולהוכיח שהוא משקר?
  ג. הנה עוד מזוכיסט כמוך שאשכרה לוקח את הזמן להפריך שקרים של שרלטנים:
  http://sharp-thinking.com/2012/08/21/%D7%90%D7%91%D7%9F-%D7%94%D7%97%D7%99%D7%99%D7%96%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%A8%D7%90%D7%A9%D7%95%D7%A0%D7%94-%D7%A9%D7%9C%D7%99/

 2. מי שקורא את הספרים של הרב זמיר כהן ומסתמך עליהם – לא יתרשם מהווידאו שלך. לא בגלל שהוא לא מציג עובדות (והצגת את זה יפה) אלא פשוט כי הם רוצים להאמין במשהו אחר. אם יורשה לי להוסיף – בדיוק כמוך, לדעתי. אז לא יעזור אם תסתור את צד שמאל כי הם בטוחים שהתשובה תחכה בצד ימין.
  ולא רק מי שמסתמך על ספריו אלא גם אני לא מקבל את מה שהצגת רק מכיוון שאין כאן תגובה של הרב זמיר כהן על מה שאתה מציג. תראה לי אותו מסמיק ומגמגם – ונדבר.
  אישית, שמעתי ( שמיעת הדיוט ) מעט נתונים וניתוחים משני צידי המתרס – המאמינים בבריאה והמאמינים באבולוציה – ולא נראה לי שהאמת נמצאת בכיס של מישהו ברמה המדעית – עובדתית.
  יש מספיק מדענים מכובדים ויודעי דבר או שניים, שאינם מקבלים את תאוריית האבולוציה ויש להם מספיק סימוכין לכך. ועם כל הכבוד למרצים והפרופסורים מהם אתה שותה בצמא ידע, אפשר (וסביר להניח) שהם נגועים בנטייה להוכיח צד, בדיוק כפי שאתה תטען כנגד מדענים הסוברים אחרת.

  אולי תביא מדענים ידועים מוסמכים ובעלי שם שטוענים נגד האבולוציה ותפריך את טענותיהם?
  זה יהיה הרבה יותר משמעותי…

  אבל, נראה שיהיה ממש קשה למצוא מדענים כאלה. פשוט האבולוציה שבתה את לב האמת הפופולרית כל כך טוב כך שמי שיטען נגדה, בהכרח ייחשב להזוי, לא משנה מה יטען.

 3. היו לא מעט כנסים בעבר, אולי הרב מעט טועה בספר אך אפשר להבינו, הוא בא מנקודת מבט כלשהי והוא רוצה לגרום לנו להאמין בה מבלי להתחשב בעובדות השונות.

  מסקנה: אל תלכו עם העדר, חשבו לבד ותבינו לבד מה קורה בעולם, לכאן או לכאן.

 4. למתנגדים, האם חשבתם פעם חלילה, או הבנתם על מה אתם מתווכחים. אם יש אלוהים, ואתם מאמינים שיש, הוא עושה הכל כולל הכול. למה אתם מגבילים אותו בכל פעם מחדש. אם הוא נתן לנו אפשרות לחקור ולהגיע למסקנה שיש תהליך אבולוציוני כזה בטבע, למה להכחיש.כל מה שקורה קורה מכיוון שהו צריך שיקרה. השאלה היחידה שאתם צריכים לחקור היא – האם יש אלוהים והאם הוא הבורא ראשון ואין מעליו יישות אחרת. עושים עליכם עבודה בעיניים, תחשבו לרגע על שני הדברים הבאים:
  א. אם הוא כל יכול, למה הוא צריך ללמד אותנו בדרך של צבירת ניסיון, הוא יכול פשוט להביא אותנו למצב של ידיעה ברגע אחד, למה כל המסלול הזה?
  ב. נאמר שאלוהים פינה לנו מקום, זאת אומרת שיש אותו ויש אותנו. ואם יש אותו ואותנו, ניתן להבין שיש מסביבנו משהו נוסף שהוא גדול מאלוהים ומכיל אותו ואותנו!!!
  אצלכם אומרים ש"מי שמאמין לא מפחד", האם חשבתם בכלל מה זה אומר? יתכן שזה הפוך לחלוטין, מי שמאמין כן מפחד, כי זה כמו לאחוז בחבל בגובה רב, אם נשחרר את הידיים אנו ניפול ונתרסק – זה פחד, זה לא נותן ביטחון זה יוצר חוסר ביטחון עצמי שממתוחזק ע"י המנהיגים הדתיים. האמת היא, שאם תשחררו לא תפלו לשום מקום, רק תגלו שעינכם נפקחו ותראו עולם שלם ומופלא שניתן ללמוד אותו ולהינות ממנו כפי שהו.
  ועוד משהו, אם יש לכן באמת כווונה לדעת ולהבין, תזרקו את כל המטיפים, המחזירים בתשובה ואת פוסקי הדור לפח – שם מקומם, רק אז תיהיו חופשיים לחשוב לבד ולהגיע להבנות תוך כדי העלאת שאלות רבות ככל שתרצו. בהצלחה..

סגור לתגובות