3 תגובות לרשומה “קצרים: הרב זמיר כהן על אבולוציה”

 1. שלום לך. ראיתי את הסרטון שהעלאת על הטיעונים ההזויים של הרב זמירהלתורת האבולוציה. לעניות דעתי לא רק שדת אינה סותרת את האבולוציה, להיפך היא מחזקת אותה:

  א אני אתחיל בכך שחז"ל כבר פסקו בעבר שכל יום בבריאה כמוהו כ50 אלף שנה. אם אנחנו קופצים מיום אחד ל50 אלף שנה, הדרך ל3 מליארד שנה איננה ארוכה.

  ב רשום בתורה שאלוהים ברא את האדם בצלמו. אם נתעלם לרגע מההבדלים הגנטיים בין אדם לחווה שנוצרה מצלעו, נאמר שיש לנו את השיבוט הראשון של האדם שכל האנושות נוצרה מהם. בפרק הזמן שחלף מאז, התחוללו שינויים רבים (צבע עיניים, צבע עור, גובה, סוג דם וכו') אשר אשר לא ניתן לייחס אותם למאגר הגנטי המוגבל של אדם וחווה, מה גם שהמאגר הצטצמצם דרסטית אחרי המבול). גם לא מופיע שום תיעוד על בריאה נוספת של בני אדם, משמע שחל תהליך של שינוי גנטי – אבולוציה

  ג בתורה מוזכר סיפור תיבת נוח. בסיפור זה כל האנושות ועולם החי הושמדו למעט פריטים בודדים. מוזכר גם בפירוט מה היו מידות התיבה, כלומר ניתן לחשב בדיוק כמה חיות (מספר המינים חלקי 2) נדחסו לשם. בלי שום ספק קיימים המון מינים מעבר לכמות המוגבלת הזאת. מנין הופיעו?

  דעתי היא שהמחלוקת איננה סביב קיום או אי קיום האבולויצה אלא סביב מתי הכל התחיל לפי 6000 שנה או 3 מליארד שנה. ואם אתה שואל אותי ברגע שנסכים שהאבולוציה קיימת ומתרחשת, לא יהיה קשה לשכנע מתי היא התחילה, וזה גם לא יהיה חשוב.

 2. א. 350,000 שנים. זה הזמן שעל פי טענתך חז"ל נותנים ל7 ימי הבריאה. כדי להגיע ל-3,500,000,000 (מה שהתיאוריה טוענת) אתה צריך להכפיל את זה ב10,000 (עשרת אלפים). הדרך ארוכה. מאד.

  ב. אתה טוען שהיתה אבולוציה (שינוי הדרגתי בתפוצה של אללים), אבל אתה מתבלבל בין אבולוציה לתיאוריית האבולוציה. אבולוציה היא מושג די פשוט, שהמכניזם שלה הוא חלק מתיאוריית האבולוציה. תיאוריית האבולוציה קובעת על פי הראיות שבידינו היום שבני אדם התפתחו מההומינידים, דמויי האדם. אם אתה מערער על ההחלטה הזאת וקובע שאלוהים ברא את האדם, בהגדרה, אתה לא מקבל את תיאוריית האבולוציה, מה שהופך אותך ללא יותר טוב מהרב כהן.

  ג. כל המגוון של היצורים החיים היום לא יכול להיווצר בזמן כה קצר של 6000 שנים. זה פשוט בלתי אפשרי משום שהתהליך איטי להחריד. יש יותר ממספיק זמן ב3.5 מיליארד שנים, אבל 6000 שנים – ממש לא. המכניזם של תיאוריית האבולוציה פשוט לא מאפשר את זה. בלי התערבות אלוהית, זה פשוט בלתי אפשרי.

  כל הנקודה שלי היא כפי שאמרתי, שאתה לא מקבל את תיאוריית האבולוציה, אתה מקבל גרסה שלך שהיא לא התיאוריה הזאת. טענותיך לא מחזקות את תיאוריית האבולוציה אלא סותרות אותה מכל וכל. מצטער אבל זה פשוט כך.

  יום טוב,
  עידו :)

סגור לתגובות